ALENA KOTZMANNOVA & WILLIAM HUNT: SHIP, SHIP, SLIP AND DRIP

25|1| – 15|3|2014

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hunt kastner s potěšením uvádí společnou výstavu Aleny Kotzmannové a Williama Hunta. William bude v Praze vystavovat už podruhé – téměř přesně před rokem představil v galerii hunt kastner svou performanci “Not So Much” českému publiku při příležitosti vydání Aleniny výtvarné monografie nakladatelstvím Fra a KANT. “Ship, Ship, Slip and Drip” je přirozeným prodloužením jejich předchozí spolupráce, v průběhu minulého roku se rozvinula v pokračující rozhovor mezi oběma umělci na téma práce, proces a inspirace. Tato výstava uvede sérii nových multimediálních prací obou umělců včetně fotografie, videa, prací na papíře, performance a instalací, kde dominují přírodní elementy země, voda a horizont.

 

William Hunt se narodil v Londýně v r. 1977 a na Goldsmiths College absolvoval v r. 2005.

V současné době žije a pracuje v Düsseldorfu. William Hunt je zřejmě nejznámější pro své umělecké performance, v kterých často hraje akustickou hudbu za extrémních fyzických podmínek. Jako ve většině jeho performancí, důležitou úlohu hrají komické a tragické elementy a požadavek na velký stupeň fyzické námahy. Jeho práce hluboce provokují naše nejzákladnější emoce a připomínají nám silnou romantickou přitažlivost, vyvolanou věčným bojem s náhodou a přírodou. V současné době probíhají dvě sólové výstavy umělce – “Not Knowing But Looking” v galerii Petra Rinck Gallery v Düsseldorfu a “BRA-VO, OH BRA-VO!” v Rotwand Gallery v Curychu.

 Alena Kotzmannová se narodila v r. 1974 v Praze, v r. 1998 absolvovala na pražské UMPRUM, kde dovršila své studium na začátku tohoto roku akademickým titulem. Kotzmannová je osobnost, která svou otevřeností ke spolupráci proplouvá celou výtvarnou scénou a ráda se zúčastňuje nejrůznějších projektů. V rámci svého konceptuálního přístupu si pohrává se zákonitostmi a hranicemi fotografie, ale hlavně přemýšlí o samotné podstatě tohoto média. Svými instalacemi zprostředkovává neobvyklé nahlédnutí věcí a příběhů odehrávajících se všude kolem nás. Dokáže odhalit tušené a záhadné momenty jejich existence, ale i vyzdvihnout poezii a obyčejnou krásu, která je provází. Její práce je také možné vidět na probíhajících nebo nadcházejících výstavách: “Beginning of the Century”/”Začátek století” v Galerii výtvarného umění v Ostravě, “In a Skirt Sometimes. Art of the 1990s”/”Někdy v sukni. Umění 90.let” v Moravské galerii v Brně (kurátorkou obou výstav je Pavla Morganová) a “Zone in Motion. Dialogues of Adela Matasová and Her Students”/ ”Zóna v pohybu. Rozhovory prof. Adély Matasové a jejích studentů” v Centru současného umění DOX.

 

Děkujeme Magistrátu hl. města Prahy, Ministerstvu kultury ČR za podporu. / We would like to thank the City of Prague and the Czech Ministry of Culture for their continued support.